Aktivity

Zajistíme vám nepřeberné množství aktivit a možností trávení volného času. Nabídka je opravdu pestrá a vybere si z ní každý.

Poloha penzionu Life nahrává zejména aktivnímu způsobu trávení volného času, v okolí je řada atraktivních míst a památek vhodných k navštívení.

Pro dobrodružné povahy je pak možno zajistit např. vyhlídkové lety či skoky s padákem.

Golf

V blízkosti penzionu se nachází golfový resort Nová Bystřice. Jedná se o osmnáctijamkové mistrovské hřiště Mnich, které je přímo zasazeno do malebné krajiny České Kanady. Jde o jedno z nejvyhledávanější hřišť v České republice. Pro začínající golfisty je vhodné devítijamkové hřiště Nová Bystřice. Toto hřiště bylo prvním veřejným hřištěm v ČR. Je ideální pro tréning i pro zábavu. Třetí golfovou možností je hra na golfových hřištích v sousedním Rakousku. Mezi ně patří mimo jiné známý Haugschlag a mnoho dalších.

Tenis

V okolí Wellness Penzionu Life se nachází několik tenisových kurtů. Ať už je tenis pouze vaším koníčkem nebo jste zkušený hráč, na kurtech v Jindřichově Hradci naleznete tu správnou tenisovou atmosféru.

Sjezdovka a Bikepark

V těsné blízkosti penzionu se nachází lyžařský areál Hradiště, který v zimních měsících včetně vleku a kompletního zázemí nabízí vše pro vyznavače zimních sportů. V letních měsících zde můžete navštívit bikepark, který je uzpůsoben pro začátečníky i zkušené jezdce.

Běžecké trasy

Pokud rádi běháte, můžete se vydat na některou z rozličných běžeckých tras v okolí penzionu. Využijte tuto příležitost k objevování malebné krajiny České Kanady a současně k posílení svého zdraví a kondice.

Lanové centrum Landštejn

U zříceniny historického hradu Landštejn se nachází lanový park. Tento park s ojedinělou polohou v samém srdci České Kanady nabízí velké množství atrakcí a taktéž speciálních akcí pro mládež i dospělé.

Cyklistika

Okolí penzionu je doslova poseté cyklostezkami a cestami vhodnými pro cyklisty. Mezi ty nejkrásnější patří cesta z obce Kunžak na Novou Bystřici a taktéž cyklostezky kolem zříceniny historického hradu Landštejn. Pro milovníky terénní jízdy jsou zde stezky vedoucí lehkým terénem. Na kole je možné navštívit celou řadu dalších památek.

Inline

V okolí penzionu se nachází řada volných ploch a cyklostezek, vhodných pro inline bruslení.

Výlet úzkokolejkou

Technickým unikátem je úzkokolejná trať, procházející v okolí Penzionu. Výlet přírodou České Kanady je možné absolvovat parním vlakem a kochat se nádhernou nedotčenou krajinou. Úzkokolejka vede z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a také z Jindřichova Hradce do Obrataně. Jízdy historického parního vlaku se v sezóně konají pravidelně.

Let balonem

Je možné domluvit netradiční zážitek – let balonem nad krásnou krajinou České Kanady.

Aquapark Jindřichův Hradec

Aktivně lze trávit čas v aquaparku v Jindřichově Hradci. Jedná se o plně vybavený aquapark s vnitřním plaveckým a relaxačním bazénem včetně tobogánů, občerstvení, sauny a výřivek. Venkovní bazén je otevřen v průběhu sezóny, má dva venkovní bazény, malý bazén pro děti, tobogán a veškeré vybavení. Více informací naleznete na webových stránkách uvedených níže.

Výlety pro hradech a zámcích

V okolí penzionu se nachází řada hradů a zámků vhodných k návštěvě. Za zmínku stojí zejména státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci. Navštívit je možné také zříceninu historického hradu Landštejn. V dojezdové vzdálenosti se nacházejí zámky Červená Lhota a Hluboká.

Muzeum veteránů Nová Bystřice

Vítejte v dobách, kde automobily dělaly první krůčky, v časech hojnosti a ohromných karoserií i v éře velkoobjemových motorů a převýkonovaných, legendárních strojů. Muzeum v Nové Bystřici Vám nabídne cestu časem, retrospektivní pohled do minulosti se snahou zachytit ten obrovský skok, který lidstvo v tomto odvětví za posledních sto let udělalo.

Vyhlídkové lety

Ve spolupráci s Jindřichohradeckým aeroklubem lze zajistit vyhlídkové lety nad Jindřichovým Hradcem a okolí.

Vyjížďka na koni

Pokud máte rádi koně, penzion Life vám nabízí možnost uskutečnění projížďky na tomto majestátním zvířeti ve spolupráci s místními stájemi. Kochejte se krajinou České Kanady ze sedla koně.

Tel. kontakt pro objednávky: 728 983 730

Rybaření

Jižní Čechy jsou proslulé množstvím rybníků. Pro vášnivé rybáře zajistíme krátkodobou povolenku pro lov.

Zoologické zahrady

Vhodným způsobem trávení času s dětmi je návštěva některé ze zoologických zahrad a farem, nacházejících se v blízkosti penzionu. Nachází se zde Zoo-farma v Bílé s více než 60 zvířaty. Navštívit můžete také Zoo v Hluboké nad Vltavou. Pro zážitek jako z divokého západu je možné navštívit Bizoní ranč v Rožnově.

Paintball

Pro vyznavače tohoto kolektivního sportu se nabízí paintballové hřiště v Jemnici. Toto profesionální hřiště má rozlohu 45 000 m2 a je plně vybaveno bunkry a zákopy. Navíc nabízí možnost zapůjčení kompletní výbavy za příznivé ceny.